what going on?
click on ad to close
Agora (2009)

Agora (2009)

Alexandria, Egypt. 391 A.D. The World Changed Forever. May. 17, 2009 Spain 127 Min. R
Your rating: 0
9 1 vote

Video trailer

Synopsis

Një dramë historike e vendosur në Egjiptin Romak, për filozofen Hypatia të Aleksandrisë dhe lidhjen e saj me skllavin e saj Davus, i cili është i ndarë mes dashurisë për të dhe mundësisë për të fituar lirinë duke u bashkuar me valën në rritje të Kristianizmit….

Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Agora (2009)
Original title Agora
IMDb Rating 7.2 53,612 votes
TMDb Rating 6.6 230 votes

Similar titles

Initial D (2005)
Star Wars: The Force Awakens
Maximum Ride
Jarhead 3: The Siege
Edge of Darkness (2010)
The Count of Monte Cristo (2002)
Tulip Fever
Boyz n the Hood
The Revenant
Dead Like Me: Life After Death
The Judge
Brotherhood