what going on?
A Small September Affair

A Small September Affair

Feb. 14, 2014 Turkey 102 Min. N/A
Your rating: 0
9.8 6 votes

Video trailer

Director

Director

Cast

Synopsis

Një vajzë e bukur që i ka të gjitha, joshëse, lozonjare, me fjalët e saj : “shumë e gëzuar për të rënë në dashuri”. Një aksident i papritur me makinë dhe zemra i ndalon për disa minuta. Kur ngrihet, të gjithë sigurohen që gjithçka është në rregull. Por ajo e di që nuk është. Sepse ajo s’e mban dot mend muajin e saj të fundit, një shtator i jetës së saj mungonte. Duke ndjekur një shteg me pista të mbuluara me ngut, ajo e gjen veten në një ishull të largët të Egjeut. Një i vetmuar i çuditshëm dhe i pistë i afrohet dhe i thotë: “Nuk më mban mend? Unë jam njeriu me të cilin je dashuruar”. Çdo pjesë e zgjuar e saj i thoshte të largohej nga aty, por ajo ndjek kujtimet deri në fundin tragjik të një lidhjeje të mrekullueshme.

A Small September Affair
A Small September Affair
A Small September Affair
Original title Bi Küçük Eylül Meselesi
IMDb Rating 7.4 5,115 votes
TMDb Rating 7.6 15 votes

Similar titles

The Judge
Trap for Cinderella
Arthur Christmas (2011)
Bachelorette (2012)
Magic Mike XXL
Nocturnal Animals (2016)
Fifty Shades Darker (2017)
War of the Arrows (2011)
Mohenjo Daro (2016)
Manglehorn
Cymbeline
Sex and Lucia (2001) +18