what going on?
47 Ronin (2013)

47 Ronin (2013)

For courage. For loyalty. For honour. Dec. 06, 2013 USA 118 Min. PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Video trailer

Director

Carl Rinsch
Director

Cast

Synopsis

Pasi një lord lufte tradhtar vret mjeshtrin e tyre dhe e dëbon llojin e tyre, 47 samurai pa lider kërkojnë hakmarrje dhe një mënyrë për t’i kthyer popullit nderin e vet. Të dëbuar nga shtëpitë e tyre dhe të shpërndarë përgjatë vendit, kjo bandë prej Ronin duhet të kërkojnë ndihmën e Kai – që dikur e kishin mohuar si të tyrin – ndërsa luftojnë përgjatë një bote të egër bishash mitike, magjistarësh që ndryshojnë formë dhe terroresh të çuditshme.

47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
47 Ronin (2013)
Original title 47 Ronin
IMDb Rating 6.3 119,332 votes
TMDb Rating 5.8 919 votes

Similar titles

Green Street Hooligans 2
Gomorrah (2008)
Vengeance (2009)
Clash (2009)
Death Race 2050
It
Antigang (2015)
The Hunger Games: Catching Fire
Allied (2016)
xXx: Return of Xander Cage (2017)
Avengers Grimm
The Accidental Spy (2001)