what going on?
3 Idiots

3 Idiots

Don't BE A STUPID BE AN I.D.I.O.T. Dec. 23, 2009 India 170 Min. PG-13
Your rating: 0
10 4 votes

Video trailer

Director

Cast

Madhavan isFarhan
Farhan
Boman Irani isViru Sahastrabudhhe
Viru Sahastrabudhhe
Omi Vaidya isChatur Ramalingam
Chatur Ramalingam
Javed Jaffrey isRanchoddas Shamaldas Chanchad
Ranchoddas Shamaldas Chanchad
Parikshat Sahni isMr. Qureshi
Mr. Qureshi
Amardeep Jha isMrs. Rastogi
Mrs. Rastogi

Synopsis

Dy miq të fillojnë një kërkim për një mik të humbur. Në këtë udhëtim, ata ndeshen me një bast të gjatë të harruar, një martesë që ata duhet të prishin, dhe një funeral që del jashtë kontrollit.

Original title 3 Idiots
IMDb Rating 8.4 217,097 votes
TMDb Rating 7.8 649 votes

Similar titles

Tusk
Edge of Darkness (2010)
Beneath the Harvest Sky
Absolutely Fabulous: The Movie (2016)
Till We Meet Again
My Sister’s Keeper (2009)
Goddess Of Love
I Don’t Feel at Home in This World Anymore
Attila
Gorgeous
Midnight Runners
The Interview