John Abraham

Force 2
8.3

Force 2

2016
Force 2
ACP Yashvardhan teams up RAW Agent KK to bring down the master mind terrorist, Shiv.
8.3 /7
Kaal (2005)
10
Kaal (2005)
Nje trajnues tigrash gruaja e tij dy turiste dhe nje kryetar fshati luftojne per mbijetes ndaj bishave te mbinatyrshem ne nje park kombetar.
10 /1
Rocky Handsome
10
HD
Rocky Handsome
Kur një mafie droge rrëmben një vajzë 8-vjeçare, Kabir Ahlauati del në një mision për të gjetur rrëmbyesit dhe për ta shpëtuar vajzën nga rreziqet që i kanosen.
10 /1
Kabul Express (2006)
0
HD
Kabul Express (2006)
5 njerez, dy gazetare indian nje gazetar amerikan nje guidues afgan dhe nje ushtar taleban qe i merr te gjithe peng bejne nje udhetim 48 oresh neper afganistan me nje makin te quajtur Kabul Express. Filmi tregon per lidhjen qe krijuan keto karaktere te ndryshem mes tyre gjate ketij udhetimi.
0 /0
Dishoom (2016)
0
HD
Dishoom (2016)
Kur lojtari i kriketit indian Viraj Sharma humbet ne lindjen e mesme , dy police Kabir Shergill dhe Junaid Ansari duhet te bashkohen per nje sulm 36 oresh para se te filloj ndeshja indi pakistan.
0 /0